Ginekoloģija

5 lietas, kas jāzina pirms ginekologa apmeklējuma, lai mazinātu stresa sajūtu

Lai gan zini, ka gaidāmam ginekologa apmeklējumam nevajadzētu tevi uztraukt, tomēr līdz miera sajūtai vēl tālu. Lai uztraukums nebūtu tik liels, sagatavojām tev dažus ieteikumus, kas palīdzēs justies labāk, kad būs jādodas ginekoloģes kabinetā.

24.08.2017

Lai gan zini, ka gaidāmam ginekologa apmeklējumam nevajadzētu tevi uztraukt, tomēr līdz miera sajūtai vēl tālu. Lai uztraukums nebūtu tik liels, sagatavojām tev dažus ieteikumus, kas palīdzēs justies labāk, kad būs jādodas ginekoloģes kabinetā.

 

Jautājumu uzdošana

Ir tikai saprotami, ka ierodoties ārsta kabinetā ir pārāk daudz domas un pārāk daudz nepazīstamu instrumentu, kas tevī iedzen bailes un nedrošības sajūtas, kas novērš domas un tavi svarīgie jautājumi jau sen kā aizmirsušies. Tādēļ, pierakstoties vizītei,(http://aklinika.lv/ginekologija/) pie ginekologa, droši pieraksti savus svarīgākos jautājumus uz lapas, lai vizītes laikā spētu uzzināt sev svarīgo informāciju un ārsts būs tikai priecīgs un ieinteresēts atbildēt uz taviem jautājumiem. Savukārt tev būs mazinājies stresa līmenis un būsi uzzinājusi visu sev interesējošo.

 

Regulāras vizītes mazina uztraukumu

Apziņa, ka tu savu ginekologu jau esi saticis vairākas reizes un vari uzticēt savus radušos jautājumus, noteikti ir tā, kas vizīti padara mierīgāku un daudz kvalitatīvāku. Ginekoloģe un dzemdību specāliste Marina Čēma-Ozoliņa iesaka, doties pie ginekologa, vismaz reizi gadā, lai veiktu nepieciešamās analīzes, negaidot mirkli, kad tas ir nepieciešams, jo ir radušās bažas par veselību.

 

Apskatei jābūt nesāpīgai

Ginekoloģiskās apskates laikā, normālā gadījumā, nekas nedrīkstētu sāpēt. Tomēr, ir sievietes kuras nesēj atbrīvoties, ja notikums ir saistīts ar intīmo sfēru. Šādām sievietēm parasti rodas problēmas arī dzimumdzīves laikā, kaut arī tā norisinās ar tuvu un mīļu cilvēku. Tādos gadījumos ieteikums ir konsultācija pie seksopatologa. Bet vizītes laikā, izrunājies ar ārstu un dari zināmas savas sajūtas, jo sāpes var norādīt arī uz kādu iekaisumu vai saaugumu, kuru svarīgi atklāt laicīgi.

 

Krūšu pārbaude

Ginekologa apmeklējuma laikā, krūtis būtu jāpārbauda katrai sievietei. Turklāt tu to vari iemācītie darīt pati vizītes laikā. Krūšu iztaustīšana ir labākā pašpārbaudes metode, lai izvairītos no situācijas, kad laicīgi nav atklāts kāds saaugums, kas varētu liecināt par krūšu vēzi. Kad ginekologs vizītes laikā sāk tavu krūšu pārbaudi, palūdz, lai paralēli tai tev izskaidro, ko un kāpēc dara. Kad tu to sapratīsi, varēsi pati sevi regulāri pārbaudīt.

 

Pēc vizītes – piezvani

Kad vizīte beigusies, ārsts nereti lūdz tevi piezvanīt pēc kāda laika un painteresēties par savu pārbaužu rezultātiem – dari to! Ārsts parasti zvanīs tad, ja pārbaudes uzrādīs kādas novirzes no normas. Paša pacienta pienākums ir uzzināt analīžu rezultātus. Ārsta pienākums ir zvanīt pacientam, ja rezultātos uzrādās kas patiešām ļoti slikts. Tomēr, ja pēc noteiktā laika pati paciente zvana un vaicā par savām analīzēm, un atbilde skan: “Jums jāatnāk pie sava ārsta”, nevajag lieki satraukties, jo ne vienmēr šī atbilde nozīmē nopietnu saslimšanu.

 

Vairāk par A.Klīnikas pakalpojumiem un ginekoloģijas apmeklējuma cenām varat atrast mūsu mājaslapā.

Pieraksties konsultācijai

Piesakies konsultācijai pie mūsu speciālistiem jau šodien!